VANURITE KODUHOOLDUS

VANURITE KODUNE HOOLDUS on mõeldud Põlva valla inimestele, kel on raskusi iseseisvalt oma elu igapäevase majandamisega ning kes vajavad mõned päevad nädalas abi: poest toiduainete ja esmatarbekaupade toomisel; ravimite toomisel ja meditsiiniasutuse külastamisel; toidu valmistamisel ja nõude pesemisel; eluruumide koristamisel ja pesu pesemisel; koduse pesemise ja hügieenitoimingute abistamisel ning asjaajamisel erinevates ametiasutustes. 

Teenuse osutamiseks sõlmitakse allkirjastatav leping. Teenuse eest tasutakse ülekandega esitatud arve alusel, tunni hind teenuse osutamisel 10 eurot.

 

LAPSEHOID JA TUGIISIK

Omandanud 2006. aastal Lapsehoidja II kutsetunnistuse, pakun Teile lapsehoidmis- ja tugiisiku teenust oktoobrist märtsini.
Lapsehoidmise teenus on mõeldud lühiajalistena: näiteks kui vanematel on vaja minna puhkusele paariks nädalaks, lihtsalt shoppama või teatrisse loetud tundideks ning lapsele on vaja hoidjat ja järelvalvet. Mõnepäevasel etteteatamisel tuleb lapsehoidja Teie koju ning Te võite oma lapse pärast olla muretult eemal.


Õppimises häiritud laste õpetamise ja suhtlemise tugiteenus

Senini on seda teenust tellinud kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonna töötaja, kes on teadlik lastest, kel on mingitel põhjustel vajakajäämisi õpingutes või vajab laps suhtluses pisut julgustamist. Aga muidugi näeb lapsevanem ise palju varem konkreetse vajaduse tekkimist. Tugiisik ehk koduõpetaja tuleb Teie koju ja töötab lapsega paar tundi süvendatult, aitab leida lahendusi antud kooliülesannetele ning arendab lapse vestlusvõimet. Võimaluse korral käiakse koos looduses või ekskursioonidel “Looduse Omnibussiga”. Teenuse osutamiseks sõlmitakse vastav leping näiteks üheks õppeveerandiks. Teenuse eest tasutakse ülekandega esitatud arve alusel, tunni hind teenuse osutamisel 10 eurot.