AIANDUS

 

 

 

aiandusalane loeng hind kokkuleppel

väikeaia kujundamine konsultatsioon aias 35 eurot tund

väikeaia hooldus hind kokkuleppel

aianduseriala ettevõttepraktika juhendamine missioonitundest

kalmude kujundamine 150 eurot ja järgnev hooldus 20 eurot kuus

toalillede hooldus 35 eurot tund

puude ja põõsaste lõikamine 35 eurot tund või olenevalt töö raskusastmest
 

Väikeaedade kujundamine ja hooldamine

PUUD eksisteerisid Maal palju varem kui inimene. Puud on pakkunud varju, toitu ja kaitset inimesele juba siis, kui inimese eellane alles puu otsas elas. Paljud puud on saanud kasvada sajandeid, nad teavad ja tunnevad meid. Puude kasvamises väljenduvad elu tsüklid. Ilma vihmametsadeta poleks elu Maal. Hoidkem puid – IGA PUU ON UNIKAALNE, olgu ta suur või väike, vana või noor, igihaljas või heitlehine ja kaunilt õitsev! Puude kasutamine haljastuses on hädavajalik eriti linnaelanike tervisliku ja esteetilise keskkonna loomiseks. On väga meeldiv tajuda looduse lähedust just läbi puude kasvamise. Puude järgi ennustati viljasaaki ja ilma. Eestlastel on väga vana puude kultus. Sõna “puu” kuulub meie keele kõige ürgsemate sõnade hulka. Puude järgi on levinud väga paljud koha- ja isikunimed. Puudest on kirjutatud ja neile on pühendatud palju kauneid raamatuid (Ants Viirese "Puud ja inimesed", Argo Moori “Hingepuu” on väärikas täiendus iga end metsarahvaks pidava eestlase lugemislaual), rääkimata pühadest ohvri- ja hiiepuudest. Puude seosed matusekombestikuga on aga säilinud tänapäevani - lahkunu hing võis minna puu sisse. Puu raiumistki ei usaldatud sulasele, seda tegi peremees ise ja õigel ajal: lehtpuud vana ja okaspuud noore kuu ajal. 
Seega - enne kui istutad puu ja enne kui talle saega kallale lähed, MÕTLE HOOLEGA JÄRELE - PUUDEST ALGAB MEIE väike AED!


Kalmude kujundamine ja aastaringne hooldus

Sa elad kaugel oma juurtest või Sul on vähe aega. Ometi soovid, et Su lähedaste kalmud oleksid hooldatud. Teata mulle, koos leiame lahendused. Kalmuhooldust tehakse aprillist kuni oktoobrini kord kuus. Hauaplats saab hooldatud, hingedepäevaks küünal süüdatud ja väike kimbuke asetatud. Su süda on kerge, kui kord ise aega saad tulla.